Hudba v našom živote...

Autor: Antonio Parziale | 19.1.2014 o 19:30 | Karma článku: 6,49 | Prečítané:  717x

Od malička mi hudba prinášala mimoriadne silné emócie. Vždy keď cítim nekľud, keď sa na mňa veci zrazu začnú valiť, vypnem telefón, odpojím počítač a sadnem si k hudbe. Za päťdesiat rokov môjho života sa na tom nič nezmenilo. V mestečku Torella Dei Lombardi, kde som sa narodil a prežil detstvo, nebol život ľahký. Väčšina rodín, vrátane ten našej, musela tvrdo bojovať o každodenné prežitie. Rodičia a súrodenci každý deň od rána do večera pracovali na poliach, aby uživili svoje deti. Spoločná hudba pri práci a po nej bola pre nás zdrojom sily a nádeje.

Spomínam si, že už keď som bol mladý, nikdy som v mestečku nevynechal žiadnu zábavu. Bolo to už dávno, neviem už, čo presne naši hudobníci najviac hrávali. Pamätám si len, že niekedy to boli veselé pesničky plné radosti a niekedy clivé melódie, pri ktorých všetci len ticho sedeli a počúvali.

Hudba je zdroj veselosti, smútku a stále vo mne dokáže navodiť emócie ako máločo iné. Mal som to šťastie zúčastniť sa koncertu, z ktorého ukážkou sa s Vami chcem podeliť. Zanechal vo mne silný dojem a veľmi pozitívne emócie. Mal som za sebou únavný deň, ale počas koncertu a po ňom som sa cítil ako znovuzrodený. Všetko nepríjemné a zlé bolo zrazu preč.

Je to návod aj pre vás. Keď budete mať zlý deň, neponárajte sa do negatívnych myšlienok, keď stačí tak málo - pustiť si vašu obľúbenú hudbu, ponoriť sa do jej tónov a nechať sa ňou unášať...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

V politike, tak ako v hazarde, je výsledok vopred jasný

Neschopnosť vykázať herne z Bratislavy nám ponúka príležitosť prelustrovať, aké osoby sú v pozadí hazardu.

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

SVET

‘Na Ukrajine bojujú nadrogovaní zombíci‘ je hoax

Rusi uviedli, že tam bojujú bojovníci s nadľudskými schopnosťami.


Už ste čítali?