Krv na Ukrajine

Autor: Antonio Parziale | 23.1.2014 o 19:00 | Karma článku: 6,19 | Prečítané:  625x

Včera svet ochromila šokujúca správa o prvých ľudských životoch, ktoré padli za obeť búrlivým protestom na Ukrajine. Už tri mesiace trvajúce verejné demonštrácie na Ukrajine včera definitívne prerástli do krvavej bitky o to, ako bude vyzerať tvár tejto krajiny v blízkej budúcnosti - bitky, ktorá si začala nárokovať na ľudské obete...

Je dôležité si uvedomiť veľmi podstatnú a kľúčovú vec - obyvatelia Ukrajiny boli, a budú z geografického, historického, kultúrneho i spoločenského hľadiska národom európskym. Preto je potrebné riešiť a analyzovať problematiku z tohto uhla pohľadu. Ukrajinci sú predsa jedni z nás, ľudia z mäsa a kostí, ktorí sú nám navyše geograficky, mentálne a kultúrne veľmi blízki. EÚ skrátka musí, a je aj jej morálnou povinnosťou pomáhať a spolupracovať s ukrajinským národom, ktorí je národom európskym, národom s veľkým potenciálom a národom, ktorý si zaslúži život v stabilnom, právnom a spravodlivom štáte, založenom na princípoch liberálnej demokracie, kde korupcia, vládna ignorancia a nerešpektovanie základných ľudských a občianskych práv nebudú mať žiadny priestor.

Európa sa nemôže ďalej prizerať umieraniu nevinných ľudí, ktorí obetujú vlastné životy na námestiach plných dymu po ohni a policajných rozbuškách. Situácia, ktorá bola už beztak veľmi vážna a napätá, je už viac neúnosná. Preto pevne verím, že sa dianie na Ukrajine, ktoré budem i naďalej pozorne sledovať, čo najskôr racionálne vyrieši a krvavé protesty okamžite skončia. EÚ musí urobiť všetko preto, aby sa krajina posunula bližšie k Európe, k Európskej Únii, a k zásadám a pilierom, na ktorých spoločenstvo európskych štátov stojí.

Držím Ukrajincom veľké palce a budem z celého srdca dúfať v čo najskoršie ukončenie bojov aby sme už nemuseli viac počuť nesmierne smutné správy o ľuďoch, ktorí za víziu lepšej, demokratickejšej a spravodlivejšej budúcnosti zaplatili tou najvyššou cenou... Ukrajinci, som s Vami!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

V politike, tak ako v hazarde, je výsledok vopred jasný

Neschopnosť vykázať herne z Bratislavy nám ponúka príležitosť prelustrovať, aké osoby sú v pozadí hazardu.

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

SVET

‘Na Ukrajine bojujú nadrogovaní zombíci‘ je hoax

Rusi uviedli, že tam bojujú bojovníci s nadľudskými schopnosťami.


Už ste čítali?